Skip to main content
ELA

Slávnostné otvorenie priestorov Európskeho orgánu práce

Za prítomnosti predsedu vlády Slovenskej republiky pána Eduarda Hegera a eurokomisára pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolasa Schmita, boli dnes v Bratislave slávnostne otvorené priestory Európskeho orgánu práce.

ribbon cutting

Európsky orgán práce sa presťahoval do svojho sídla v Bratislave dňa 16. septembra 2021 a tým sa vytvorilo trvalé sídlo prvej agentúry Európskej  Únie na území Slovenskej republiky.

Európsky orgán práce bol zriadený prispieť k spravodlivej pracovnej mobilite v rámci Európskej únie podporou členských štátov a sociálnych partnerov v oblasti presadzovania európskej legislatívy, poskytovania informácií a zlepšovania spolupráce v oblasti mobility a koordinácie systémov sociálneho zabezpečenia.

„Myslím si, že tento orgán sa stane nástrojom jedného zo základných princípov európskej integrácie: voľný pohyb osôb, ktorý znamenal pre Európu veľký úspech,“ povedal eurokomisár Nicolas Schmit.

„Sme súčasťou Európskej únie a EÚ je priestorom v ktorom my všetci žijeme, prosím Vás cíťte sa tu ako doma,“ povedal Eduard Heger, premiér Slovenskej republiky.

„V ELA sme všetci Európanmi, ale od dnes sme tiež všetci tak trochu aj Slovákmi,“ povedal Cosmin Boiangiu, výkonný riaditeľ Európskeho orgánu práce.

Po slávnostnom otvorení priestorov Európskeho orgánu práce, nasledovala samotná prehliadka priestorov: https://www.youtube.com/watch?v=eStNmgYebeE  a otváracia konferencia v hoteli Sheraton v Bratislave: ELA Conference 2021 - Welcome (b2match.io).